Документальні виставки
До 125-річчя заснування “Літературно-Наукового Вістника” (“ЛНВ”)
  В останні роки ХІХ – першій третині ХХ століття у Львові побачив світ перший всеукраїнський літературно-науковий та громадсько-політичний часопис “Літературно-Науковий Вістник”. Пресовий орган Наукового товариства ім. Т. Шевченка (НТШ), перший номер якого вийшов у Львові 1897 р. під назвою “Рідне Слово”, вже в наступному році змінив назву на “Літературно-Науковий Вістник” і виходив до 1939 р. У 1907 р. було організовано Київське відділення редакції часопису. У липні 1914 р. царський уряд заборонив діяльність Київського відділення, однак з 1917 р. воно поновило свою діяльність і працювало до 1919 р. Львівське відділення редакції журналу припинило діяльність у 1939 р.
  Першими редакторами часопису були Михайло Грушевський, Іван Франко, Олександр Борковський та Осип Маковей, згодом одним із довголітніх редакторів став Володимир Гнатюк. Після війни часопис був відновлений у Львові і виходив у 1922-1939 рр. під редагуванням Д. Донцова.
  “ЛНВ” з перших років існування став виданням, що формувало світогляд покоління української інтелігенції, яке жило у роки бездержавного існування української нації. Об’єднав тогочасну українську наукову і літературну еліту Галичини, Великої України та Буковини – громадських та політичних діячів, літературо- та мовознавців, істориків, поетів, письменників.
  Комплекс документів діяльності обох відділень – Львівського та Київського – сьогодні зберігається у Центральному державному історичному архіві у Львові і містить документи діяльності редакції часопису та матеріали редакційного портфеля, а саме рукописи та машинописи рецензій, оглядів, статей, наукових праць, літературних творів, листування з авторами про публікацію їх творів.
  У фонді відклалися рукописи статей та наукових праць представників різноманітних тематичних напрямків – літературного, публіцистичного, наукового, критичного. Збереглися рукописи до історії України та української культури Михайла Грушевського, Івана Крип’якевича, Володимира Дорошенка, праці мовознавців та літературознавців Івана Франка, Володимира Гнатюка, перекладача, письменника і педагога Олександра Кониського, історика і соціолога В’ячеслава Липинського, етнографа і фольклориста Філарета Колесси, філолога і літературознавця Кирила Студинського, письменників Михайла Коцюбинського, Марка Черемшини та багатьох інших українських науковців, письменників та поетів, які в кінці ХІХ – на початку ХХ ст. фактично були будівничими української нації.
1897 р., Львів. Заява Головного виділу НТШ - М. Грушевського, І. Франка, О. Маковея, О. Борковського - про створення українського літературно-наукового місячника “Рідне Слово”.
Оригінал, рукопис. Ф. 401, оп.1, спр.1, арк. 1.
1898 р., 30 березня, Чернігів. Лист М. Коцюбинського до редакції ЛНВ про публікацію його творів у літературних виданнях Наукового товариства Т. Шевченка – “Зорі” та “Літературно-Науковому Вістнику”.
Оригінал, рукопис, автограф. Ф. 401, оп.1, спр. 2, арк. 1-2зв.
1899 р., 29 березня, с. Пнів. Лист М. Черемшини до редакції ЛНВ про публікацію його оповідання про життя гуцулів “Хіба даруймо воду!”.
Оригінал, рукопис, автограф. Ф. 401, оп.1, спр.2, арк. 4-4зв.
1902 р. Рукопис праці О. Маковея “Три граматики (Іван Могильницький, Йосиф Левицький, Йосиф Лозинський)” з редакційними примітками автора, підготованої до друку у ЛНВ.
Фрагмент. Оригінал, рукопис, автограф. Ф. 401, оп.1, спр. 91, арк. 28.
1902-1904 рр., Львів. Переліки творів, статей та рецензій та оглядів, апробованих для публікації у журналі.
Фрагмент. Оригінал, рукопис. Ф. 401, оп.1, спр.21, арк. 1, 4.
1903 р., 21 січня, Чернівці. Лист-подяка голови українського студентського товариства “Січ” у Чернівцях В. Сімовича до редакції ЛНВ з подякою за безкоштовну пересилку примірників ЛНВ.
Оригінал, рукопис, автограф. Ф. 401, оп.1, спр.2, арк. 37.
1903 р. Праця В. Гнатюка “Хроніка українсько-руського Наукового Товариства імени Шевченка у Львові”, опублікована у ЛНВ.
Фрагмент. Оригінал, рукопис, автограф. Ф. 401, оп.1, спр.35, арк. 1-2.
1904 р., 18 лютого, Львів. Лист співредактора ЛНВ М. Грушевського міністру внутрішніх справ Російської імперії з проханням зняти заборону на допуск “Літературно-Наукового Вістника” у Східну Європу.
Оригінал, рукопис.. Ф. 401, оп.1, спр.5, арк. 1-1зв.
9. 1907 р., Львів. Список передплатників “Літературно-Наукового Вістника” з міст Східної України.
Оригінал, рукопис. Ф. 401, оп.1, спр.11, арк. 3-6.
1907 р., Київ. Заява С. Веселовського про згоду прийняти обов’язки головного редактора ЛНВ у Києві.
Оригінал, рукопис, автограф. Ф. 401, оп.1, спр.10, арк. 1.
1908 р., 2 червня, Львів. Лист Тараса Франка до редакції ЛНВ про публікацію його перекладів німецьких авторів.
Рукопис, оригінал, автограф. Ф. 401, оп.1, спр.13, арк. 5-5зв.
Звернення Термінологічної комісії товариства “Основа” Львівської політехнічної школи до редакції ЛНВ про публікацію відозви про створення словника українськ технічної термінології.
Ф. 401, оп.1, спр.13, арк. 28.
1909 р., 30 листопада, Львів. Рішення Крайового суду на вимогу Крайового пресового трибуналу у Львові про конфіскацію листопадових примірників ЛНВ за публікацію антидержавних статей.
Оригінал. Ф. 401, оп.1, спр.13, арк. 38-38зв.